To niesamowicie istotne, by postępować zgodnie z przepisami, jeżeli prowadzisz handel z krajami Unii, pamiętaj o niezbędnej deklaracji

Posted on 15/05/2018 1:30pm

Właściciele firm, którzy prowadzą kontakty handlowe z krajami Wspólnoty, muszą pamiętać o potrzebie złożenia deklaracji Intrastat. Z obowiązku tego jednakże zwolnieni są ci właściciele, którzy nie uzyskają ustalonych progów statystycznych.
Jak się okazuje, wiele osób w ogóle nie wie, co to jest wspomniana deklaracja cu tr (internetowa-> kliknij w link).


Czym jest deklaracja Intrastat?


Deklaracja intrastat to dokument, jaki w celach badań statystycznych uzupełniają właściciele przedsiębiorstw, którzy prowadzą handel z krajami Wspólnoty. Zobowiązanie to tyczy się tych przedsiębiorców, którzy osiągną progi statystyczne podane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Rzeczone deklaracje składa się na specjalnych formularzach Intrastat -Przywóz oraz Intrastat – Wywóz. informacje można przekazywać także drogą elektroniczną lub z użyciem nośników cyfrowych. Potrzeba dopilnować, aby deklarację złożyć w wyznaczonym terminie.


drukarka
Author: Fridl
Source: http://www.flickr.com


Czy taką deklarację można poprawić?


Czasem dochodzi do sytuacji, że zgłoszenie Intrastat zostaje nieprawidłowo wypełnione. Takie niedopatrzenia może odkryć w równym stopniu przedsiębiorca składający deklarację, jak też organ odpowiedzialny za jej przyjęcie. W każdym wypadku konieczna jest korekta Intrastat, którą potrzeba jak najszybciej dostarczyć. Wspomnianą korektę też składa się na udostępnianych drukach. Można ją też dostarczyć w formie elektronicznej, jak chociażby na płycie cd.
Wszystkie informacje powiązane z systemem deklaracji można znaleźć na witrynie Głównego Urzędu Statystycznego, jak też na stronie Izby Celnej w Szczecinie, która została mianowana urzędem właściwym dla dostarczania przedstawionych powyżej deklaracji.

Tags: prezent, firm, właściciel, przedsiębiorca, Przedsiębiorcy