TPM – zapoznaj się z podstawowymi danymi na jego temat

Posted on 11/07/2018 7:35pm

Pragniesz wiedzieć, czym jest TPM? To Total Productive Maintenance, tłumacząc z kolei tę nazwę – Produktywne Utrzymanie Maszyn. Przez to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze, jest coraz częściej oraz z większą chęcią wykorzystywanym rozwiązaniem, a polega na podnoszeniu produktywności maszyn użytkowanych w danym procesie produkcji. Odbywa się to dzięki stosowaniu sprawdzonych technik, pozwalających osiągnąć właśnie takie rezultaty.
Dzięki TPM cym jest TPM można stworzyć niebywale dobry system, a nawet można powiedzieć nową kulturę firmy, jaka znakomicie przeciwdziała stratom w danej placówce.
maszyny
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Kluczowym punktem nadmienionego systemu, na jakim wszystko bazuje, jest automatyczne utrzymanie ruchu - polecam przeczytać na Partner Serwis. Przez jego wprowadzenie zmienia się wydajność całego przedsiębiorstwa, gdyż lepiej zarządza się posiadanym parkiem maszynowym, w tym rozwija się działania prewencyjne. Jak wiadomo bowiem, jedynie regularnie serwisowane sprzęty mogą działać w pełni sprawnie i być użytkowane w sposób, do jakiego są przeznaczone - . Ponadto regularne serwisowanie chroni przed pojawieniem się awarii, a naprawy są oczywiście o wiele kosztowniejsze niż konserwowanie, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli nie jesteśmy przekonani do niniejszych działań. Również pracownicy powinni angażować się w dbanie o maszyny, na przykład zwracając uwagę na kłopoty, gdy zaczynają się one pojawiać oraz zawiadamiając o nich.przemysł
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Warto orientować się w takich kwestiach, szczególnie jeżeli jesteśmy zatrudnieni w przemyśle. To naturalnie tylko początek informacji, jakie należy wiedzieć w temacie Produktywnego Utrzymania Maszyn. Więcej można dowiedzieć się m.in. na szkoleniach, które są skierowane przede wszystkim do osób trudniących się utrzymaniem ruchu, a także procesami produkcji, a więc na przykład do brygadzistów lub kierowników produkcji. Podczas wartościowych zajęć dowiedzą się w jaki sposób radzić sobie z takimi kłopotami jak psujące się obrabiarki CNC grupapartner.pllub mała odpowiedzialność pracowników za urządzenia, na jakich pracują. To zagadnienia, które są zasadnicze, toteż takie szkolenie naprowadzi nas na odpowiednią drogę, by potrafić im sprostać, co jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na dobrej pozycji na rynku.

Tags: system, produkcja, rozwiązanie