Tworzymy sklep online – jakich błędów się wystrzegać?

Posted on 16/08/2018 7:21am

Aktualnie większa część handlu przeniosła się do internetu. Żeby mieć szansę na tym specyficznym rynku, należy posiadać sklep internetowy, którego oferta zainteresuje potencjalnych klientów. Sporo osób popełnia jednak wiele błędów na etapie tworzenia e-sklepu, przekreślając tym samym swoje szanse na powodzenie.


Kreując sklep (sprawdź sklep papierniczy Szczecin) internetowy, trzeba pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach: każdy sklep musi mieć sprecyzowaną branżę oraz grupę docelową i musi być użyteczny dla użytkowników. Co to znaczy? Projekt sklepu internetowego musi uwzględniać, do jakiego klienta oferta ma dotrzeć. Zupełnie inny wygląd oraz odmienny charakter tekstów będą mieć sklepy: z odzieżą dla młodzieży, z elementami wyposażenia wnętrz, z akcesoriami dla niemowląt.
Internet
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast chodzi o to, co zrobić, aby sklep http://ckim.pl/portfolio/www-i-ecommerce był przyjazny dla klientów, to należyzwrócić uwagę na ergonomiczność samej strony, łatwość w dostępie do konkretnych informacji i przejrzystość sklepu online.

Dobrze przygotowany projekt sklepu internetowego niewątpliwie pomoże zachować przydatność strony. Jak to zrobić? Kliknij w link. Menu musi być zrozumiałe, zakładki muszą być dobrze nazwane, tak, aby nie pozostawiały wątpliwości, do jakiej części sklepu prowadzą. Ważne jest, żeby klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się zagubiony z powodu niedoboru informacji, lecz nie może także czuć się zbombardowany nadmiarem treści i obrazów. Najczęściej powielane błędy to brak cen przy produktach oraz brak wyszukiwarki, która umożliwiłaby kategoryzowanie produktów na przykład według ceny, lub typu.


Użytkownicy internetu, robiący zakupy w sklepach wirtualnych, bardzo nie lubią także namolnych okienek reklamowych oraz nieprawidłowo sformatowanych tekstów – jednolite teksty, bez podziału na części, naprawdę źle się czyta. Najlepiej oceniane przez klientów są te sklepy, które oprócz produktów, oferują również nieodpłatny dostęp do jakiejś wiedzy branżowej, np. sklep z odzieżą narciarską może opublikować w swojej witrynie podstronę z poradami, dotyczącymi tego, w jaki sposób wybierać kombinezon, czy rękawiczki. Tego typu rozwiązania to nie tylko szansa na zwiększenie zainteresowania witryną, ale też metoda na jej lepsze wypozycjonowanie. My wiemy, jak zrobić dobry sklep - szczegóły oferty.

Tags: odzież, Produkty, branża, oferty