Wysyłka paczek za granicę - wybrać kuriera lub tradycyjnego operatora pocztowego?

Posted on 12/05/2018 7:38am

Każdego dnia po Kraju krążą tysiące paczek. Część z nich podróżuje z jednego końca Polski na drugi, część tylko do sąsiedniej miejscowości, zaś pozostałe aż do innych państw. Ty bez wątpliwości także nie raz nadawałeś jakieś przesyłki i zastanawiałeś się wtedy, czy wybrać klasycznego operatora pocztowego lub zdecydować się na korzystanie z usług kuriera.


Co w przypadku przesyłek krajowych?


tani kurier
Author: Luke Lawreszuk
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przesyłki krajowe, praktycznie podstawowym kryterium jest to, jak mocno zależy Ci na czasie. Zwykle przesyłki kurierskie są dostarczane do adresata już kolejnego dnia po ich nadaniu - i to na terytorium praktycznie całej Polski, docierając aż do najmniejszych miejscowości. Z drugiej jednakże strony paczki kurierskie są zwykle o wiele droższe niż nadanie tradycyjnej paczki czy listu. Dlatego też wysyłanie przesyłek kurierskich nadal nie jest w naszym państwie tak bardzo popularne - korzystamy z nich zazwyczaj wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że przesyłka zostanie doręczona prosto do rąk adresata oraz że zostanie dostarczona w bardzo szybkim czasie. Równocześnie nie jest tak, iż tego typu przesyłki są bardzo drogie - jeśli uda Ci się znaleźć jakieś promocje, można śmiało liczyć na tanie przesyłki kurierskie.


Dla przesyłek zagranicznych tylko kurier! - wejdź w temat przesyłek kurierskich Patron Service.


W wypadku przesyłek zagranicznych zwykle nie mamy żadnych wątpliwości i najczęściej wybieramy przesyłki kurierskie - klasyczny operator pocztowy zazwyczaj nie radzi sobie kompletnie z doręczaniem przesyłek w sensownym czasie. Równocześnie w takich przypadkach koszty wysłania przesyłki za granicę są właściwie takie same, a często nawet mniejsze niż w przypadku skorzystania z usług tradycyjnego operatora pocztowego. Tanie przesyłki kurierskie zwykle docierają w dowolne miejsce za granicą już w parę dni - a w przypadku bardziej popularnych krajów nawet kolejnego dnia! W takich przypadkach korzystanie z usług kurierów jest właściwie jedyną opcją jeśli nie chcemy mocno się denerwować czy i w jakim miejscu znajduje się nasza paczka. Przesyłki kurierskie to w dzisiejszych czasach praktycznie jedyna logiczna możliwość przesłania czegoś za granicę - szczególnie w przypadku, kiedy chcemy wysłać przykładowo jedzenie, a przecież często właśnie tego rodzaju paczki są przesyłane do naszych rodzin za granicą.


Jeśli chcesz korzystać z usług kuriera, a myślisz, że są one zbyt drogie, poszukaj w sieci. Niejednokrotnie brokerzy usług kurierskich proponują naprawdę fajne obniżki, a równocześnie rabaty dla stałych klientów - wtedy niewątpliwie nie będziesz chciał wracać do klasycznego operatora pocztowego.

Tags: internecie, klientów, kraj, usług