Z jakich faz składa się budowa nowego domu

Posted on 11/07/2018 3:59pm

Budowa budynku to proces wieloetapowy, który będzie od nas wymagał dokładnego zaplanowania każdego kroku po kolei. Jeśli nie przeznaczymy starczającej ilości czasu a także uwagi na planowanie to skutkiem może być istotny wzrost kosztów budowy jak też obniżenie jakości zrealizowania budynku.


Wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Source: http://empak.com.pl/wynajem-sprzetu
Stąd warto zapoznać się z poszczególnymi fazami które trzeba przeprowadzić, ażeby postawić dom.
Pierwszym etapem jest na pewno otrzymanie zezwolenia na budowę, bo bez niego, zgodnie z prawem nie możemy zacząć budowy. Czeka nas wiele papierkowej roboty i biegania po referatach z różnego rodzaju dokumentacją. Kto załatwiał rozmaite sprawy w urzędach ten wie, iż w Polsce nie jest to taka prosta sprawa. Nim jednak zaczniemy składać specyfikację trzeba podjąć decyzję w jednej z istotniejszych materii - planu przyszłego domku. Niezależnie czy będziemy zamawiać plan od początku bądź adaptować skończone rozwiązania z pewnością należy tą sprawę gruntownie przemyśleć. Później należy uzyskać warunki przyłączenia mediów i wykonać przyłącza pod przyszły budynek (nie potrzeba pozwolenia na budowę): energia, gaz, woda, telekomunikacja. Następnie trzeba zebrać wszystkie niezbędne wnioski oraz udać się z nimi do urzędu i postarać się o otrzymanie pozwolenie na budowę.
Decyzja legalizuje się po 14 dniach. Zanim zaczniemy roboty budowlane trzeba jeszcze nabyć dziennik budowy, ostęplować go i zaangażować wykonawców i nadzór budowlany, w tym naturalnie kierownika budowy (kliknij).
Po uporaniu się ze wszystkimi sprawami urzędowymi oraz zaangażowaniu specjalistów rozpoczniemy w końcu stawiać domek. Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić jest odpowiednie przygotowanie placu budowy w tym ogrodzenie jak też zabezpieczenie stref niebezpiecznych. Po owych robotach geodeta musi, na podstawie zaordynowań kierownika budowy rozplanować budynek w terenie zgodnie z projektem zagospodarowania działki. Kolejne prace budowlane to głównie roboty ziemne przygotowujące grunt pod budowę podwalin jak też ewentualnego podpiwniczenia.
Hurtownia artykułów BHP
Source: http://empak.com.pl/
Po zrobieniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji nadchodzi czas na pierwsze mury naszego domku. Wymurowanie ścian oraz komina oraz wykonanie stropów oraz schodków żelbetowych to jeden z najistotniejszych faz budowy, gdyż ma wpływ na całą konstrukcję domu. Ogół prac możemy wykonywać w różnych technologiach i z różnych materiałów. Na tym poziomie możliwe jest wprowadzenie przemian w projekcie, niemniej jednak wymagają one akceptacji budowniczego. Na tymże etapie pomocną może być wypożyczalnia sprzętu budowlanego Szczecin ora wynajem (zobacz hiperłącze do serwisu) m (zobacz http://partnerzy.pl/okazje) wnia BHP Szczecin.

Tags: gaz, Szczecin, Mury, geodeta