Szlachetne złoto czy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Posted on 22/06/2018 1:15am

Organizacja własnego ślubu to prawdziwe wyzwanie, które pochłania bezmiar czasu i energii. Młodzi muszą wykazać się dużą wytrwałością przy wyborze tak niezbędnych elementów ślubnej uroczystości jak odzienia ślubne bądź obrączki ślubne. Zachęcamy do skorzystania ze wskazówek naszego informatora i świadomego wyboru obrączek, które mają być symbolem Waszej miłości oraz zawartego związku małżeńskiego.


ślub
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Zgodnie z tradycją obrączki - sprawdź serwis - kupuje pan młody. Najbardziej rozpowszechnione wzory obrączek to te bez ozdób, proste wykonane z żółtego złota które osiągalne są praktycznie "od ręki" (więcej bonusów). Możemy je bowiem odebrać w przeciągu 24 godzin. W wypadku obrączek robionych na zamówienie albo ozdabianych fantazyjnymi fragmentami należy czekać kilka tygodni. W okresach, kiedy zawieranych jest najwięcej małżeństw, okres ten może się wydłużyć. Dlatego złóżcie wizytę jubilerowi nie później niż dwa miesiące przez przyrzeczeniem. Kształt (trzy przekroje do doboru), wielkość (najczęściej 3 bądź 5 mm), typ kruszcu jak też metoda wykończenia (satynowanie, polerowanie) - to cechy, które adekwatnie do gustu oraz wymagań można swobodnie dobierać, kreując wyśniony wzór obrączki. Mało tego możemy także zdecydować się na oprawienie w niej jednego czy też kilku brylantów, co nada jej niepowtarzalny charakter, ale również podniesie cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się też obrączki ślubne klasyczne - szlifowane, półokrągłe, albo płaskie.

Kruszec, z jakiego zrealizowane są obrączki, powinien być szlachetny, bowiem symbolizuje trwałość i czystość uczuć. Narzeczeni najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne (http://saladlaciebie.pl/sale-weselne/torun.html). Wyroby z tego tradycyjnego kruszcu możemy łatwo powiększać jak też zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym materiałem, jednakże powierzchnia może się zarysować czy wycierać. Trzeba wówczas oddać obrączki ślubne do jubilera, który je wypoleruje bądź po raz drugi nałoży mat więc znów będą wyglądać jak w dniu ślubu. Modne są także łączenia dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, zatem dla przykładu białego i żółtego złota.


obrączki
Author: Parekh Cards
Source: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy uczuleni są na złoto, jubilerzy posiadają w swej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (|">|">) tytanowe. Ten niesłychanie odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarym odcieniu również można łączyć ze złotem - Azur Maria Sagan.

Tags: miłość, złoto, małżeństwo